Küldés

Vámügyintéző - Jászárokszállás

Tulajdonságok
Pozíció Vámügyintéző
Munkavégzés helye Jászárokszállás
Foglalkoztatás módja határozatlan idejű
Munkaidő teljes munkaidős állás
Fizetési szint kiemelkedő

Német tulajdonú, dinamikusan fejlődő multinacionális autóipari beszállító vállalat
folyamatosan bővülő csapatába keres munkatársakat az alábbi munkakör betöltésére:
Vámügyintéző

Feladatok:
- Vámkezelési eljárások lefolytatása vám- és adójogszabályok, hatósági előírások betartásával
- Az elvégzett vámkezelések felülvizsgálata, az esetlegesen felmerülő jogorvoslati ügyek intézése
- Adatrögzítés a különböző nyilvántartási rendszerekben
- Tarifálás ellenőrzése, szükség esetén a központ értesítése, továbbá a beszerzés oldaláról kapott információk alapján a termék besorolása
- Jogszabály módosítások, új előírások rendszeres monitorozása, végrehajtás a napi operatív üzleti tevékenységben
- Vámhatározat ellenőrzése, a vámérték, alkalmazott vámtarifaszám, súly, fuvarköltség tekintetében; különös figyelemmel a vonatkozó törvényi előírások alkalmazására
- Havi jelentések készítése (EXTRASTAT, INTRASTAT)
- NAV ellenőrzési folyamatainak ismerete, aktív részvétel
- Közreműködés az illetékes hatóságok által végzett ellenőrzéseknél
- Kapcsolattartás a külső vámszolgáltatókkal
- Kapcsolattartás beszerzéssel és a különböző raktári részlegekkel
- Helyi vám-iránymutatások, illetve munkautasítások létrehozása és karbantartása
- A releváns irányelvek, munkautasítások helyes végrehajtásának, meghatározott kontroll pontjainak rendszeres ellenőrzése
Elvárások:
- Szakirányú felsőfokú végzettség (közgazdasági, logisztikai, preferáltan vámügyintézői vagy vámszakértői végzettség)
- Vámjogszabályok mélyreható ismerete
- Vámterületen szerzett legalább 3 éves tapasztalat
- Társalgási szintű angol ÉS VAGY német nyelvtudás írásban és szóban
- Pontos, precíz munkavégzés, jó tárgyalási képesség
- MS Office
- Problémamegoldás, koordinációs készség, önálló munkavégzés
- SAP ismeret (előny)
Amit kínálunk:
- Folyamatos fejlődési és előrelépési lehetőség
- Versenyképes juttatási csomag
- Modern technológia és tiszta munkakörnyezet
- Családias hangulat, összetartó kollégák
- Ingyenes céges buszjáratok
Munkavégzés helye:
Jászárokszállás

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, önéletrajzát
Vámügyintéző jeligével juttassa el az e-mail címre.
További információ:
Startapro_1711443272